info@gyulakult.hu  (+36-66) 463 544

Minden beküldött alkotást kiállítanak, így száznál is több pályamű tekinthető meg a gyulai művelődési központ rajzpályázatára érkezett munkákból a Vigadó körfolyosóján, február 11-től.

Farsang „újragondolva” címmel hirdetett alkotópályázatot a helyi általános iskolák alsó tagozatos diákjainak az Erkel Ferenc Művelődési Központ. Az intézmény maszkok, álarcok készítésére biztatta a gyermekeket, bármilyen technika alkalmazásával. A pályázat célja az volt, hogy ebben az időszakban is, amikor a személyes találkozások száma minimális, érezhető legyen a farsang vidám hangulata.

A vidámság, a felszabadultság és a kreativitás meg is jelenik a munkákon; nemcsak papírból készült maszkok, álarcok érkeztek a felhívásra, akadt olyan gyermek, aki süteményből, más papírtányérból, vagy épp – valóban aktualizálva a feladatot – orvosi maszkból készítette el saját pályaművét.

A több mint száz alkotás mindegyikét bemutatják a szervezők a Vigadó körfolyosóján.

A gyermekek készítette maszkok február 21-ig tekinthetők meg.

A Vigadó egyébként a közművelődési intézmény kényszerű zárva tartása idejére elsőszámú kiállítótérré lépett elő, hiszen szabadtérből, a járvánnyal szemben is nagyobb biztonsággal tekinthetők meg a tárlatok, miközben az alkotások a zárt térben nincsenek kitéve az időjárás körülményeinek.

 

A rajzpályázat díjazottjai:

 

Első osztály:

  1. helyezés: Grúz Zsombor, Bay Zoltán Általános Iskola
  2. helyezés: Freiberger Zalán Balázs, Bay Zoltán Általános Iskola
  3. helyezés: Rafael Kiara, Gyulai Implom József Általános Iskola

Második osztály:

  1. helyezés: Jenei Máté, 5. Számú Általános Iskola és Sportiskola
  2. helyezés: Farkas Dóra, 5. Számú Általános Iskola és Sportiskola
  3. helyezés: Pájer Maja, Dürer Albert Általános Iskola

Harmadik osztály:

  1. helyezés: Sebestyén Dávid, Bogár Dániel, Kovács Kristóf, 5. Számú Általános Iskola és Sportiskola
  2. helyezés: Balogh Ákos, 5. Számú Általános Iskola és Sportiskola
  3. helyezés: Kempf Norina, Gyulai Implom József Általános Iskola

Negyedik osztály:

  1. helyezés: Várudvari Viola, Nicolae Balcescu Román Általános Iskola
  2. helyezés: Sebestény Renáta Dóra, 5. Számú Általános Iskola és Sportiskola
  3. helyezés: Péli Máté, Bay Zoltán Általános Iskola

 

 

Skip to content