info@gyulakult.hu  (+36-66) 463 544
Események betöltése

Minden Magyarok XXV. Nemzetközi Néptáncfesztiválja

augusztus 15 - augusztus 18

Néhány nap, amikor minden az autentikus, tehát a hiteles, valódi néptáncról és népzenéről szól! A magyar kultúra igen fontos szelete mutatkozik be Gyulán az augusztus 15-18. közötti időszakban, azonban Törökországból, Kolumbiából, Szerbiából és Görögországból is érkezik, bemutatkozik együttes. A „Minden Magyarok” remek hangulatú, bemutató fesztivál, nem a verseny kapja a főszerepet, az esemény elsődlegesen nem a szakmának, hanem a nagyközönségnek szól.

 

Augusztus 15. (csütörtök)

19.00 Gasztroudvar és ismerkedési est

Közreműködik: Fesztiválzenekar

Helyszín: Vár környéke

 

20.00 Minden Magyarok Borai

Jegyár: 5000.- Ft (magában foglalja az elfogyasztott borok árát)

Jegyárusítás a helyszínen.

Helyszín: Gyulai Vár

 

Augusztus 16. (péntek)

11.00 Tértánc külföldi együttesek részvételével

Helyszín: Várfürdő

A program a Gyulai Várfürdő aktuális jegyáraival látogatható.

 

15.00 Az emlékezés virágainak elhelyezése Dr. Halmos Béla népzenekutató házánál

Helyszín: Gyula, Ecsedi u. 14.

 

17.30 Garagulya Gólyalábas Komédiás Kompánia közönségcsalogató műsora

Helyszín: Kossuth tér

 

18.00 Zenés, táncos felvonulás a Kossuth térről a Várkertig

Résztvevő együttesek:

Körös Táncegyüttes (Gyula)

Harruckern Táncegyüttes (Gyula)

Üllési Fonó Néptáncegyüttes (Üllés)

Berény Táncegyüttes (Mezőberény)

Matyó Táncegyüttes (Mezőkövesd)

Körös Körül Táncegyüttes (Komádi)

Vadrózsák Néptáncegyüttes PLK Lee Shing Pik College (Budapest-Hong Kong)

Bartók Ifjúsági Táncegyüttes (Horgos, Szerbia)

Kikerics táncegyüttes (Románia)

Méhkeréki Hagyományőrző Néptáncegyüttes (Méhkerék)

Eleki Román Hagyományőrző Táncegyüttes (Elek)

Ankara University Fakulty of Educational Sceinces Folk Dance Ensemble

(Törökország)

Compania Nacional de Danza Folclorica Herencia Viva (Kolumbia)

KUD „Sloboda” Rumenka (Szerbia)

Folk dance group MYGDONIA (Görögország)

Fesztiválzenekar

 

19.30 Vajdaszentiványi hagyományőrzők bemutató színpada

Helyszín: Várkert

 

20.00 Fesztivál megnyitó

A fesztivál hazai és külföldi vendég együtteseinek műsora

Helyszín: Tószínpad

 

22.30 Táncház

Közreműködnek a fesztiválon résztvevő táncegyüttesek és a Fesztiválzenekar

Helyszín: Várkert

 

Augusztus 17. (szombat)

10.00 Bábika népi kézműves játszóház

10.00 Mesemondás kicsiknek és nagyoknak

Közreműködnek: Pompás Napok mesemondói és barátaik

11.00 Vajdaszentiványi hagyományőrzők bemutató színpada

11.30 Fesztiválzenekar műsora

Helyszín: Várkert

 

11.00 Közönségcsalogató a Garagulya Gólyalábasokkal

Helyszín: Belváros – Várfürdő

 

16.00 Tértánc külföldi együttesek részvételével

Helyszín: Várfürdő

A program a Gyulai Várfürdő aktuális jegyáraival látogatható.

 

15.00 Bábika népi kézműves játszóház

15.30 A helység kalapácsa – a Boka Színház előadása

Közreműködik: az Üllési Fonó Táncegyüttes

16.30 Ettől jó a magyar… – Garagulya Gólyalábasok vásári komédiája

18.00 Rendhagyó Prímástalálkozó

Balogh Kálmán (cimbalom), Bede Péter (szaxofon), Nyitrai Tamás (hegedű), Bognár András nagybőgős, Mester László brácsás, a „koncertmester” Lakatos Róbert.

Énekesek: Bognár Szilvia és Korpás Éva

Helyszín: Várkert

 

20.00 Fesztiválbemutató

  1. rész: Résztvevő külföldi együttesek műsora
  2. rész: Fitos Dezső Társulat: A falu című táncprodukciója

Helyszín: Tószínpad

 

18.00 Térzene és tértánc külföldi együttesek részvételével

Helyszín: Harruckern tér

 

22.30 Táncház

Közreműködnek a fesztiválon résztvevő külföldi táncegyüttesek

Helyszín: Várkert

 

Augusztus 18. (vasárnap)

9.00 Tértánc magyar együttesek részvételével

Helyszín: városi piac

 

11.00 Tértánc határon túli magyar együttesek részvételével

Helyszín: Várfürdő

A program a Gyulai Várfürdő aktuális jegyáraival látogatható.

 

10.00 Bábika népi kézműves játszóház

Betyárparádé, avagy a Garagulya Gólyalábasok vásári attrakciója

11.00 János Vitéz hiteles története képekben elbeszélve – a Boka Színház előadása

12.00 Fekete Bori és barátai – népzenei koncert

Közreműködnek: Koncz Gergely (hegedű), Fekete Antal „Puma” (brácsa), Molnár Péter (bőgő),

Fekete Bori (ének)

16.00 Bábika népi kézműves játszóház

Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola néptánc tanszakos növendékeinek műsora

17.00 Savanyó Jóska az utolsó igazi bakonyi betyár – a Boka Színház előadása

Közreműködik az Üllési Fonó Táncegyüttes

18.30 Herczku Ági és zenésztársai népzenei koncertje

Helyszín: Várkert

 

20.00 Fesztiválbemutató

Résztvevő hazai és külföldi együttesek bemutatója

Fesztiválgála

Helyszín: Tószínpad

 

További érdekességekért érdemes kattintani!

Részletek

Kezdés:
augusztus 15
Vége:
augusztus 18
Esemény kategóriák:
, , , ,

Helyszín

Gyula
Gyula, Békés county Magyarország

Szervező

Kovács Ágnes
E-mail:
kovacsagnes@gyulakult.hu