info@gyulakult.hu  (+36-66) 463 544

Gyulai Végvári Napok – július 30-augusztus 1.

Július 30. (péntek)

 Programok a Szent Miklós parkban

18.00                    Szelindek Régi-Világzene forgatag koncert

Programok a huszárvár területén

18.00                    Garagulya Gólyalábasok közönségcsalogató műsora

19.15                    A rendezvényre érkező hagyományőrző csapatok felsorakozása

19.30                    A Gyulai Végvári Napok megnyitója

Díszsortűz a várvédő hősök emlékére

Felvonulás a történelmi városrészben

Útvonal: Várkert – Harruckern tér – Világóra – Kossuth tér – Világóra –

Harruckern tér – Várkert.

Hagyományőrök díszsortüze a Kossuth téren és a Vízügyi Igazgatóság előtt.

21.30                    Bibuczi Zenekar koncertje

 

Július 31. (szombat)

 

Programok a várban

11:00                    Solymászbemutató

10:30, 13:30      Történelmi séta – tárlatvezetés a várban

12.30                    Csatazaj a középkorban – interaktív előadás és bemutató a fegyverekről

14.30                    Vitézek és védművek – az 1566 –os ostromról

Egész nap            Tűzben edzett – működő kovácsműhely

A programok a vár aktuális jegyáraival látogathatók.

 

Programok a Várfürdőben

11.00                    Hívogató a Garagulya Gólyalábasokkal

15.00                    Fosztogató törökök portyája Tata várának seymenjeivel

A programok a Gyulai Várfürdő aktuális jegyáraival látogathatók.

 

Programok a vizesárok területén

10.00-19.00       Putalövészet a Kerecsényi László Íjászegyesülettel

Pákászbemutató – a hagyományos lápi életmód bemutatása

 

Programok az északi földbástyák területén

10.00                    Táborvezetés az oszmán táborban

14.00                    Táborvezetés a keresztény seregek táborában

 

Programok a nyugati palánk területén

10.00-12.00       Kalandozó Komédium – történelmi játékudvar

Mester tér (régi mesterségek cégéres játéka) és ügyességi szekrényjátékok

Bábika kézműves foglalkozás és Játszóház

14.00-20.00       Kalandozó Komédium – történelmi játékudvar

Mester tér (régi mesterségek cégéres játéka) és ügyességi szekrényjátékok

Bábika kézműves foglalkozás és Játszóház

 

Programok a nyugati földbástyák területén

11.00-12.00       Tevegelés

16.00-17.00       Tevegelés

 

Programok a huszárvár területén

10.00                    Szelindek Régi-Világzene forgatag koncert (hangszer- és táncbemutató)

15.00                    Betyárparádé a Garagulya Gólyalábasokkal

16.00                    Karanténszellem (a Calliope Színjátszó Kör előadása)

16.30                    Apródok vs. martalócok csatája

17.30                    Számszeríjász bemutató

18.00                    Tüzérségi bemutatók

19.00                    a Gyulai Vár ostromának felidézése nemzetközi katonai hagyományőr csapatok részvételével

20.00                    Szelindek Régi-Világzene forgatag koncert (hangszer- és táncbemutató)

21.00                    Show&Bors Zenekar koncertje

 

Programok a történelmi belvárosban

17.00                    Szelindek Régi -Világzene forgatag koncert (hangszer- és táncbemutató)

Helyszín: Világóra

 

Augusztus 1. (vasárnap)

 

Programok a vizesárok területén

10.00-17.00       Putalövészet a Kerecsényi László Íjászegyesülettel

Pákászbemutató – a hagyományos lápi életmód bemutatása

 

Programok a nyugati földbástyák területén

10.30-11.30       Tevegelés

14.00-15.00       Tevegelés

 

Programok a nyugati palánk területén

10.00-12.00       Kalandozó Komédium – történelmi játékudvar

Mester tér (régi mesterségek cégéres játéka) és ügyességi szekrényjátékok

Bábika kézműves foglalkozás és Játszóház

14.00-18.00       Mester tér (régi mesterségek cégéres játéka) és ügyességi szekrényjátékok

Kalandozó Komédium – történelmi játékudvar

Bábika kézműves foglalkozás és Játszóház

 

Programok a huszárvár területén

  1. 00 Bitang Dezső zsinnyegtet – Garagulya Gólyalábasok vásári komédiája

11.00                    Mónus József a Farkas, harci íjász céllövő bemutatója

11.30                    Számszeríjász bemutató

14.00                    Solymász bemutató

14.30                    A két kapitány – történelmi színjáték

15.00                    Mónus József a Farkas, harci íjász céllövő bemutatója

15.30                    Tüzérségi bemutató

16.00                    A Gyulai Vár visszafoglalása

17.00                    Szelindek Régi-Világzene forgatag koncert (hangszer- és táncbemutató)

19.00                    Antovszki Band koncert

Koncert után tűzijáték

 

Programok az északi földbástyák területén

10.00                    Táborvezetés a keresztény seregek táborában

14.00                    Táborvezetés az oszmán seregek táborában

 

Program a Várfürdőben

11.00                    Hajdúportya

16.00                    Négy oltásos bosszú vitéz morva módra (a Calliope Színjátszó Kör előadása)

A programok a Gyulai Várfürdő aktuális jegyáraival látogathatók.

 

A programváltozás jogát fenntartjuk.

Skip to content